Článek

Vítězem soutěže o nejlepší návrh exteriéru se stal David Petr

Vítězem soutěže o nejlepší návrh exteriéru se stal David Petr

Do soutěže „Navrhněte fasádu hororového domu na Horově“, kterou jsme vyhlásili ve druhé polovině února, se registrovalo celkem 46 soutěžících a své návrhy dotáhlo do konce celkem 15 z vás. Vybrat jednoho výherce pro nás představovalo opravdu nelehký úkol, ale nakonec se naše porota shodla na velmi kvalitně a nápaditě zpracovaném návrhu Davida Petra. 

Obsah

Od všeobecného rozruchu po skvělé návrhy

Koupili jsme krásný a velmi zajímavý, ale značně chátrající dům v Brně-Žabovřeskách na ulici Horova 13/A. Poté, co jsme oznámili přípravu rekonstrukce, spustila se ze strany sousedů i brněnských patriotů a milovníků zdejší architektury smršť bouřlivých reakcí. A my přemýšleli, co s tím.

Proto jsme dali možnost navrhnout jeho podobu studentům a nadšencům. Předmětem soutěže bylo vypracovat kompletní návrh fasády včetně výplní otvorů a soutěžní návrh měl obsahovat minimálně dva pohledy a soupis použitých materiálů. Musíme říct, že se nám sešly kvalitní koncepty a že úroveň soutěže byla opravdu vysoká.

Vyhlášení výherce

Vítězem se stal David Petr, který získá 10.000 Kč a nabídku dlouhodobé spolupráce se společností ENDEKA. Původně jsme měli v plánu vyhlásit pouze vítěze, ale nakonec jsme se rozhodli zveřejnit i další dva velmi povedené návrhy, které vytvořili Jakub Formánek a Vít Brus. 

Ze všech vašich skvělých návrhů máme obrovskou radost a moc za ně děkujeme. „Velmi si ceníme času a úsilí, který jste jejich zpracováním strávili. Vidíme, že má smysl v těchto soutěžích nadále pokračovat,“ zhodnotil jednatel společnosti ENDEKA Ladislav Števanka.

Soutěžní návrhy

Prohlédněte si vítězný návrh a dva další, které nás zaujaly nejvíce. Jak se vám líbí? 

David Petr: 1. místo

Jakub Formánek

Vít Brus

Blog

Podobné články