Článek

„V Brně je spousta domů, co si zaslouží druhou šanci“

„V Brně je spousta domů, co si zaslouží druhou šanci“

S jednatelem a spoluzakladatelem společnosti ENDEKA Ladislavem Števankou jsme si popovídali o procesu tvoření a přetváření, o cyklistice a sportu vůbec a taky o tom, jakou brněnskou nemovitost by chtěl zrekonstruovat, kdyby si mohl sám vybrat.

Jak a proč developerská společnost ENDEKA vznikla? Ve kterém roce to bylo?

Pokud bych měl odpovědět, co nejjednodušeji, stalo se tak přirozeným vývojem předchozích investic do nemovitostí. Jako společnost ENDEKA působíme od února 2017.

Proč se zaměřujete výhradně na rekonstrukci a prodej nemovitostí pouze v Brně a jeho blízkém okolí?

Brno je, jak známo, největší maloměsto a nabízí nám spoustu možností, jak se realizovat. Má bohatou historii a spoustu krásných starých domů, které si zaslouží druhou šanci. A své město máme opravdu rádi.

Kdybyste měl definovat tři základní pilíře, na nichž filosofie společnosti ENDEKA stojí, co by mezi ně patřilo?

Koupit starý dům s velkým potenciálem, moderně a kvalitně jej přestavět a pak najít zájemce, který to vše náležitě ocení.

Kdybyste měl možnost koupit a zrekonstruovat jakoukoliv nemovitost v Brně, co by to bylo?

První, co mě napadne, je Esslerova továrna v Obřanech. Tam by se loftovalo. 🙂

Změnila se nějak během doby vašeho působení vaše business strategie? Pokud ano, jak? 

Dá se říct, že jen v detailech. Stále je co zlepšovat ve všech každodenních činnostech, změna strategie není zatím na pořadu dne.

Co vás na branži a vašem povolání baví nejvíc?

Obecně mě baví tvořit a věřím, že to má většina lidí asi podobně. Troufám si říct, že ve společnosti ENDEKA jdeme s přetvářením ještě o kousek dál. Naše domy jsou dlouho „chlupatou nevzhlednou housenkou“, my je zakuklíme a najednou je z nich motýl, za kterým se leckdo otočí. 🙂

Čeho si na svém týmu ceníte nejvíc?

Mám stejná kritéria pro lidi vně i uvnitř týmu. Nejvíc si vážím těch, kteří dělají práci, která je opravdu baví, a jsou ochotni kvůli tomu riskovat své pohodlí. Dále lidi, kteří se nebojí nést zodpovědnost za své skutky a nevymlouvají se na nepříznivé okolnosti nebo na jiné. Takové lidi rád přijmu do týmu. Taky je pro mě velmi důležitá samostatnost a v neposlední řadě dobrá nálada v kanceláři. 

Co děláte, když zrovna nepracujete? Jak trávíte svůj volný čas?

Vždycky mě bavil sport. Aktivně i pasivně. Už nějakých pár let zpátky je to především cyklistika, pak běh a nakonec plavání. Takže z toho vylezl triatlon. 🙂 V zimě běžky. Obecně mám rád přírodu a tyto sporty mi ji dopřávají plnými doušky.

Jak s vámi souvisí ENDEKA BASSTA team? Jste do cyklistických závodů zapojení aktivně, nebo tým sponzorujete?

Rozhodl jsem se sponzorovat to, k čemu mám aktuálně nejblíž. Tým je převážně cyklistický, ale pár lidí se věnuje právě i triatlonu nebo běhu. V ENDEKA BASSTA teamu tak zastupuji naši firmu hlavně já, ostatní zaměstnanci propadli spíš jiným koníčkům a zálibám. Někteří na kolo občas sednou a jednou se nám dokonce podařilo uskutečnit společnou cyklovyjížďku. 

A dovolím si ještě jednu otázku „na tělo“. Jak jste strávil letošní dovolenou?

Ideální dovolená je pro mě pár dní, tak týden, strávených někde na kole nebo v přírodě. Letos jsem si pár takových dopřál, ať už v Alpách nebo třeba na Šumavě. A abych odpověděl na otázku, dovolené jsem strávil ke své maximální spokojenosti. 🙂

Děkujeme moc za rozhovor.  

 

Blog

Podobné články