Článek

„Domov musí mít jednotné téma a příběh“

„Domov musí mít jednotné téma a příběh“

Kuba je součástí naší firmy už od jejího založení. Je to pracant s bystrou myslí, tvůrčím srdcem a zvídavým hledáčkem objektivu. Jeho doménou je především prezentace společnosti, našich projektů a jednotlivých bytů. Když zrovna nepracuje, tak fotí nebo fotky upravuje.

Jaká je tvá hlavní role v týmu společnosti ENDEKA?

Udělat vždy to, co je nejvíc potřeba. Primárně mám ale na starost především prezentaci společnosti – focení a natáčení našich nemovitostí. Jak interiérů, tak i exteriérů. Nedílnou součástí je výběr použitých dekorů a návrh kuchyní. Když je potřeba něco zařídit na úřadech nebo zajistit údržbu našich nemovitostí, tak se o to taky postarám. 

Co se ti na filosofii firmy líbí nejvíc?

Rekonstrukce starých a chátrajících nemovitostí v kvalitní a moderní bydlení. Mám rád proces proměny, samotné tvoření a především pak ten výsledek.

Jak probíhá rekonstrukce bytů ENDEKA?

Rekonstrukce vždy provádí dodavatelská firma. Naším úkolem je celou přestavbu řídit a dohlížet na dodržování kvality a všech termínů. 

Do vybavení bytu patří i sestavení a montáž kuchyňské linky. O ni se stará kdo?

Sestavení a montáž kuchyně taky zajišťuje naše dodavatelská firma, stejně jako dovoz a montáž nábytku. Výběr a uspořádání kuchyňské linky je v mojí kompetenci. Vždy se snažím, aby byla zvolená linka funkční, moderní a korespondovala s nábytkem a ostatními prvky v bytě.

Jsi na to všechno sám?

Zařizování bytů děláme vždy v tandemu s kolegyní Danďou. Společně konzultujeme úplně všechno včetně výběru a rozmístění konkrétního nábytku. Doladění bytu je asi časově nejnáročnější etapou – snažíme se byt vyladit tak, aby odpovídal současným trendům a zároveň byl plně funkční. 

Jak dlouho vybavování interiéru přibližně trvá?

Záleží samozřejmě na velikosti bytu, ale v průměru nám vybavování od navezení nábytku přes montáž kuchyňské linky až po finální designování zabere přibližně dva týdny. 

Na základě čeho s Danďou vybavení vybíráte?

Každý byt je jiný, co se dekoru podlah, dveří i ostatních předmětů týče. Veškeré vybavení vybíráme tak, aby nám sedělo do celkového vzhledu. Domov by měl mít jednotné téma a příběh. Z mého pohledu je nejdůležitější právě ta jednota a taky poměr cena/výkon.

Jaké jsou současné trendy v interiérovém designu? 

Aktuálně jednoduchý skandinávský styl. Vzhledem k jeho snadné dostupnosti a nepříliš vysoké ceně se jedná o ideální volbu, díky které si může každý vytvořit útulný a reprezentativní domov.

Čeho si na bytech ENDEKA zákazníci cení nejvíc, co myslíš?

Určitě kvality provedení rekonstrukce, jejich moderního vzhledu a možnosti nákupu bytu s kompletním vybavením. 

Byty, které vybavuješ, následně i fotíš a natáčíš. Co je při focení interiérů nejdůležitější? Prozradíš čtenářům, v čem tkví úspěch tvých skvělých fotek a videí?

Nikdy se s kvalitou vaší práce nespokojte a neustále hledejte nové inspirace a postupy. Ale vůbec nejdůležitější je pořád fotit. Najděte si fotku interiéru, která se vám líbí, a na místě, kde aktuálně fotíte, se ji pokuste duplikovat. Foťte a upravujte tak dlouho, dokud kvalita fotografie nebude podobná nebo ideálně stejná jako ta vzorová. 

Jaký styl preferuješ ty osobně – spíš teplé nebo studené odstíny? Jednoduchý skandinávský styl nebo útulný rustikální? 

Osobně se mi nejvíce líbí industriální styl – černý s dřevěnými prvky. Ale nemůžu říct, že mě světlý a útulný interiér nepohladí na duši. 🙂

Poslední otázka na závěr. Co děláš, když zrovna nepracuješ?

Fotím a nebo upravuji fotky. 🙂

 

Blog

Podobné články