realizace

Bytový dům - Potoční

Bytový dům – Potoční

Brno - Komárov, 3 bytové jednotky

Umístění

Potoční 6

Z tohoto projektu máme opravdovou radost.  Hodnotný kus prvorepublikové architektury s potenciálem, který málokdo tušil.  O to víc si vážíme důvěry, kterou v nás manželé Klímovi prodejem své nemovitosti vložili.  Po dokončení rekonstrukce jsme je do domu ve kterém prožili většinu svého života pozvali. Tady je přepis našeho rozhovoru.

Bytový dům – Potoční Bytový dům – Potoční Bytový dům – Potoční

rozhovor

Rozhovor s klientem

 

Proč jste se dům rozhodli prodat?

Děti dospěly, založily si rodiny a pořídily si vlastní domy. My zůstali s manželkou ve dvougenerační prvorepublikové vile po smrti mé maminky sami. Dům byl pro nás zbytečně velký a nechtěli jsme už investovat do jeho rekonstrukce.

Probíhal prodej podle Vašich představ?

Vše šlo velice rychle. Ze strany společnosti ENDEKA jsme během celého jednání nenarazili na jediný zádrhel. Navíc nám pomáhali řešit komplikaci s přepisem energií. Po uzavření obchodu a ukončení rekonstrukce nám umožnili jít si dům prohlédnout.

Je něco, čím Vás naše společnost překvapila?

Prodával jsem dům, ve kterém jsem se narodil a ve kterém žilo pět generací naší rodiny. Neloučilo se mi s ním lehce. Měl jsem strach, aby nový majitel dům zcela nepředělal. Aby z něj nevznikla nevkusná slátanina starého s novým. To se ale nestalo. Naopak.

Co na vás po rekonstrukci domu udělalo největší dojem?

ENDEKA dům opravila velice citlivě a vkusně, oživili ho, ale přitom zachovali jeho původního ducha. Skvěle pracovali s prostorem. V domě jsem žil desítky let a nikdy mě nenapadlo, kolik je v něm vlastně místa. Nejvíc unešený jsem byl ale ze zahrady. Každý byt má svůj vlastní kout. Přitom prostor působí komplexně. Nikdy by mě nenapadlo, že samotná zahrada má takový potenciál. Jsem rád, že jsem svůj rodný dům svěřil zrovna Vám.

 

My jsme zase rádi, že jsme manželům Klímovým pomohli vyřešit situaci, kdy se museli starat o nemovitost na kterou už nestačili. Zároveň  jsme Brno udělali o kousek hezčím místem k životu a pomyslnou třešničkou na dortu bylo předání klíčů novým majitelům, kteří zde našli svůj domov.

 

realizace

Další realizace

Dům Goethe - projekt
Dům Kuba - projekt
Zahrady Šámalova - projekt
Byty na střeše města - projekt
Zobrazit celou nabídku