Článek

Proč prodat nemovitost společnosti ENDEKA

Proč prodat nemovitost společnosti ENDEKA

Děláme Brno hezčí. Spolu s vámi. Podílejte se na proměně svého města. Nejen na povrchu a na periferii, ale přímo v centru dění. Jak? Prodejte nám svou chátrající nemovitost. O zbytek už se postaráme my. Proč do toho jít právě s námi? Máme pro vás hned několik argumentů.

Obsah

1. Vdechujeme nemovitostem nový život

Nemovitostem dáváme přidanou hodnotu důkladnou rekonstrukcí. Podnikání většiny společností je postavené na tom, že nemovitost levně koupí a draze prodají. To je povětšinou vše. Nemovitost zůstane v původním stavu, nic se na ní nezmění. Nejsme realitní kancelář, ale brněnský developer. Dáváme si skutečně záležet – bereme to od podlahy. Proto nám lidé prodávají své chátrající domy či byty.

Rekonstrukce probíhají citlivě, rozhodně nezavrhujeme vše staré. Snažíme se co nejvíce vcítit do původních i budoucích majitelů a přestavbu provést ke všestranné spokojenosti. Pokud je v domě schodiště, které vypadá hezky a je funkční, nevidíme důvod je kompletně nahrazovat novým. Baví nás kombinovat vkusné vintage kousky s moderním nábytkem a dalšími interiérovými prvky.

Dáváme si skutečně záležet – bereme to od podlahy.

2. Brno máme rádi. Je to naše město

Chceme, aby si naše malé velké město zachovalo svůj nezaměnitelný ráz. Proto se specializujeme na nákup nemovitostí pouze v Brně a jeho bezprostředním okolí. Díky tomu máme dokonalý přehled o situaci na zdejším trhu, o  preferencích na straně prodávajícího i kupujícího a svérázu místní architektury. Snažíme se vždy o to, aby obnovený dům zapadl jak do okolní zástavby, tak do městské části jako takové.

Brno je mekkou architektury, kde se snoubí různé vlivy a styly. Nemáme na mysli jen vilu Tugendhat. Po celém městě můžete narazit na pozoruhodná díla výrazných architektů – v minulosti mělo Brno totiž štěstí na slavné mecenáše. Na krásu a pestrost zdejší architektury jsme patřičně pyšní a chceme ji dále rozvíjet. Mnohé z našich projektů realizujeme v Židenicích, Husovicích, Chrlicích, Pisárkách nebo v centru Brna. Námi realizované projekty si můžete prohlédnout zde. V Brně také plánujeme různé sociální aktivity. Zatím nebudeme prozrazovat víc, ale už teď vám můžeme odtajnit, že se budou týkat zkrášlování Brna.

 Plánujeme sociální aktivity, které budou naše město zkrášlovat.

3. Nebudujeme pouze domov. Budujeme vzájemnou důvěru

Prodáváte chátrající dům po babičce, k němuž se vám vážou idylické vzpomínky z dětství? Asi jej raději svěříte do rukou někomu, kdo jej zachová a vkusně opraví, než někomu, kdo jej s největší pravděpodobností srovná se zemí. Obraťte se na nás a váš rodinný odkaz tak bude dále pokračovat. O prodeji i koupi nemovitosti se většina z nás rozhoduje pouze jednou, dvakrát za život. Je to velký krok. Na nic nespěcháme, rozhodně se nemusíte stěhovat ze dne na den. Abychom mohli na vašem domě stavební práce vůbec započít, nejdříve musíme vyřídit a získat potřebná povolení. Proto svůj dům či byt nemusíte hned opouštět a přesouvat se do nového už zítra.

Nemovitosti nekupujeme a neprodáváme jak na běžícím páse. O potřeby našich zákazníků se staráme komplexně. Každý rok rekonstruujeme pouze několik málo domů. Tržní hodnotu vaší nemovitosti určíme naprosto přesně. Sledujeme veškerou aktuální inzerci na internetu a víme, kdy a za kolik se nemovitosti ve vašem okolí prodaly. S těmito daty je pro nás určení tržní ceny snadná záležitost a vaši nemovitost koupíme za 100 % její tržní hodnoty. Zisk netvoříme totiž nákupem pod cenou, ale kvalitně provedenou rekonstrukcí. Navíc jsme přímý kupec a nepožadujeme žádnou provizi.

 Zisk tvoříme kvalitně provedenou rekonstrukcí.

4. Myslíme na další generace. Chováme se udržitelně

Věděli jste, že každoroční míra odlesňování nepoklesla již od roku 2001? V Amazonii vykáceli nejvíce stromů za posledních 10 let. Celý svět nejspíš nespasíme, a tak jsme se rozhodli dělat hezčí alespoň Brno. Češi jsou na světové špičce, co se týká zodpovědného třídění odpadů. Pro většinu domácností je recyklace papíru, plastů, skla, starých elektrospotřebičů či baterií dnes již standard. Tak proč nerecyklovat i staré domy? Přece je jen tak “nevyhodíme do popelnice”. Často se nám stává, že řešíme zástupné problémy a velké věci nám unikají.

“Brno má přiměřeně zelených ploch. Města by si měla vážit vzrostlých stromů a dělat zelené střechy,” řekl v rozhovoru pro Lidové noviny uznávaný český biolog Jan Pokorný. To je dobrá zpráva, nicméně bychom neměli usnout na vavřínech. Hýčkejme si Brno i s jeho zelení, parky a lesy. Společně.

Proto vidíme ve využití stávajících nemovitostí větší smysl než v nových projektech na zelené louce. Nestavíme satelity na okraji Brna a zástavbu nerozšiřujeme donekonečna. Chceme žít v souladu s ostatními lidmi i přírodou kolem nás. Zachováváme původní ráz krajiny – vlastně tím razíme dnes tolik populární přístup zero waste”. Nemluvě o tom, že okrajové části měst často trpí nedostatečnou občanskou vybaveností a dopravní dostupností. Takže z toho netěží ani příroda a ve výsledku ani lidé.

 Hýčkejme si Brno i s jeho zelení, parky a lesy.

5. Inspirujeme se dánským lykke. Chceme žít šťastně

Lykke v dánštině znamená štěstí a dnes už se z něj stává buzzword stejně jako z hygge. V knize Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě definuje ředitel Institutu pro výzkum štěstí Meik Wiking šest stěžejních faktorů, které vysvětlují valnou většinu rozdílů ve štěstí na světě. Řadí mezi ně pospolitost, peníze, zdraví, svobodu, důvěru a laskavost.

Naše bytové projekty se společnou zahradou také nabízí možnost komunitního bydlení. Popularita tohoto schématu ve světě roste. Není divu – pospolitost a bezpečí jsou tím, co nás dělá skutečně šťastnými. “V Dánsku existuje schéma společného bydlení tzv. bofællesskab, které je navrženo tak, aby vytvářelo soukromý prostor i komunitu,” vysvětluje ve své knize Wiking. Přátelské vztahy se sousedy jsou pro naši pohodu možná důležitější než si myslíme. Společná grilovací garden party nebo obyčejná společná knihovnička na chodbě může být dobrým prostředkem, jak se s ostatními obyvateli domu víc poznat a sblížit se.

Naše bytové projekty se společnou zahradou také nabízí možnost komunitního bydlení. 

 

Domov

Prodáváte nemovitost?

Prodejte ji nám! Nabízíme nejlepší ceny.

Zjistit více

Blog

Podobné články