Článek

Nejlepší návrh interiéru zpracoval Ondřej Žvak z VUT v Brně

Nejlepší návrh interiéru zpracoval Ondřej Žvak z VUT v Brně

Soutěž o nejlepší návrh interiéru bytu, kterou jsme vyhlásili počátkem července, vyhrál černobíle laděný návrh Ondřeje Žvaka, který nás získal svou originalitou a minimalistickým provedením. Na stříbrném místě se umístila Ivana Složilová a Martin Kvasnička skončil bronzový. S Martinem Žvakem v současné době řešíme další dva projekty.

Obsah

Děláme Brno hezčí. Spolu s vámi

Po prohlídce našeho dvoupokojového bytu se soutěžící pustili do návrhu jeho kompletního zařízení. Oproti uplynulým ročníkům bylo letošní klání určeno nejen studentům brněnských fakult, ale i pro všechny, kteří se zajímají o bytový design, živí se jím nebo ho mají jako koníček.

Zatímco zadání bylo jednoduché: “Popustit uzdu fantazii a navrhnout interiér a zařízení konkrétního dvoupokojového bytu určeného k bydlení s vizualizacemi, půdorysem, položkovým rozpočtem a soupisem vybavení.” Vybrat z desítky kvalitních návrhů, které se nám sešly, ten TOP, naopak představovalo opravdu nesnadný úkol.

Výherce – Ondřej Žvak

Výherce – Ondřej Žvak

Nová inspirace a noví talenti

Z naší strany tato soutěž měla naplnit hned dva cíle, které jsme si na začátku stanovili. Tím prvním bylo obdržet takový návrh interiéru, který jsme schopni vzít a po konzultaci s autorem obratem použít. Zda byl tento cíl skutečně naplněn, se ukáže až po dokončení projektu. Nyní čeká na schválení na stavebním úřadě.

Dále jsme chtěli získat nové kontakty a navázat spolupráci se studenty i talenty z oboru pro dlouhodobější pracovní vztah. To se také stalo – s výhercem Ondřejem Žvakem řešíme další dva projekty a v následujícím roce se chystáme pro práci na větším projektu bytového domu oslovit další výherce soutěže.

Budoucí spolupráce

Hodnocení návrhu probíhalo napříč celým kolektivem společnosti ENDEKA. Předložené návrhy každý z nás seřazovali podle svých preferencí a zjistili jsme, že máme v týmu velice různorodý vkus. Musím říct, že nápaditost a úroveň zpracování návrhů byly velice vyrovnané a výsledek těsný. 

Všichni účastníci obdrželi věcné ceny a s výhercem jsme se pak osobně setkali v sídle naší firmy, předali mu peněžitou odměnu ve výši 5.000,- Kč a probrali možnosti následné spolupráce, která jak pevně věříme, bude pro obě strany spojením příjemného s užitečným.

Vítězům moc gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným!

Druhé místo – Ivana Složilová

Druhé místo – Ivana Složilová

Třetí místo – Martin Kvasnička

Třetí místo – Martin Kvasnička

Blog

Podobné články