Článek

ENDEKA a běh? Jde to dohromady?

ENDEKA a běh? Jde to dohromady?

Jak jsme již avizovali, stali jsme se jedním ze sponzorů letošního Triexpertcupu. V následujících řádcích odhalím, co nás k tomu vedlo a proč jsme si vybrali právě tento běžecký pohár.

Lidem, kteří znají naši firmu blíže jistě neuniklo, že jsme se stali hlavními sponzory ENDEKA BASSTA teamu. Tým je to hlavně cyklisticky orientovaný, ponejvíce na MTB. Mezi jeho členy je ovšem pár nadšenců, kteří kolo kombinují s během nebo jinými sporty.

V naší firmě taktéž ctíme sportovního ducha, což ovšem neznamená, že všichni ve firmě musí vrcholově provozovat nějaký sport ?. Jde zejména o to, že sport a podnikání jdou ruku v ruce. Na jedné straně je sport protipólem k pracovnímu životu. Na straně druhé mají spoustu společných vlastností, protože sportovci, stejně jako úspěšné firmy, vědí, že žádný úspěch není zadarmo. Sport obecně rovněž podporuje týmového ducha i když běh není typickým zástupcem této myšlenky.

Po firmách se v dnešní době obecně požaduje, aby měly společenskou nebo enviromentální zodpovědnost. Stalo se tak již standardem, že firmy podporují ten či onen spolek, aby si tuto „povinnost“ splnily a měly takzvaně odškrtnuto.

My máme to štěstí, že nás podobné věci baví a jsou nám vlastní. Tudíž spojujeme příjemné s příjemným a možná i užitečným. Podmínkou je samozřejmě najít společensky prospěšnou věc, která nám i ostatním dává smysl.

Triexpertcup je podle mého přesně takový. Pohár s mnohaletou historií, na kterém tým velmi schopných lidí neustále pracuje a rozvíjí ho. Mezi účastníky patří naprostí hobíci, jejichž cílem je danou trať doběhnout, ale také, dovolím si říct, česká běžecká nebo triatlonová špička. No a pak ti ostatní mezi nimi, kteří svádí spoustu osobních i vzájemných soubojů o lepší časy nebo umístění. Zkrátka a dobře běh pro všechny. Akce, která jednoznačně spojuje, hecuje, vychovává a buduje vztahy a třeba i přátelství.

Ze všeho, co jsem napsal pak logicky plyne, že ENDEKA má zájem takovou akci podporovat. Sportovní akce, která má smysl, odehrává se na území města Brna a je perfektně organizačně zvládnutá. ENDEKA chce dělat Brno hezčí a k tomu patří i lidé, kteří se nebojí pohybu.

Blog

Podobné články